Volkswagen v prvním pololetí dosáhl rekordního odbytu

Vytvořeno: 17. 07. 2018Kategorie: Volkswagen

Německý automobilový koncern Volkswagen v letošním prvním pololetí poprvé dodal zákazníkům více než 5,5 milionu vozů. Jeho odbyt tak meziročně vzrostl o sedm procent.

“Máme za sebou nejlepší první pololetí v historii podniku. Koncern dokázal výrazně zvýšit dodávky ve všech klíčových regionech,” uvedl šéf prodeje Volkswagenu Fred Kappler. V samotném červnu se odbyt koncernu meziročně zvýšil o čtyři procenta na 958.600 vozů.

Hlavní značka VW z německého automobilového koncernu Volkswagen v prvním pololetí letošního roku poprvé prodala více než tři miliony vozů. Odbyt značky se za leden až červen zvýšil o 6,3 procenta na 3,12 milionu vozů. Vysokou poptávku zaznamenala společnost podle dnešního prohlášení zvláště v Evropě a Jižní Americe.

V samotném červnu společnost prodala 534 tisíc vozů, o 4,2 procenta více než loni. V Číně, která je pro VW jedním z nejdůležitějších trhů, však prodej v červnu klesl o 1,7 procenta. Od 1. července se v zemi snížily dovozní cla na většinu osobních aut na 15 procent z dřívějších 25 procent. Většina kupujících proto zřejmě odložila nákupy nových aut až na dobu, kdy se cla sníží. Od začátku roku se prodej v Číně zvýšil o šest procent a podíl země na celkovém prodeji činil zhruba 48 procent. V USA červnový prodej značky stoupl o 5,7 procenta. V Evropě se zvýšil o 14,5 procenta. Šéf prodeje VW Jürgen Stackmann však varoval, že druhá polovina roku bude náročnější díky přechod na novou metodu testování emisí WLTP v Evropě.