Volkswagen chce začít provozovat službu sdílení elektromobilů.

Vytvořeno: 01. 08. 2018Kategorie: Volkswagen

Německá automobilka Volkswagen hodlá v příštím roce v německých městech začít provozovat službu sdílení elektromobilů. V následujícím roce plánuje tuto službu rozšířit do velkých měst v dalších evropských zemích a také v Severní Americe a v Asii. Oznámila to firma Volkswagen. Zájem o koupi elektromobilů se zvyšuje a tak se automobilka rozhodla využít potenciálu tohoto trhu.

Volkswagen hodlá tímto způsobem oslovit spotřebitele, kteří si nechtějí kupovat vlastní automobil. “Jsme přesvědčeni, že trh se sdílením automobilů má potenciál,” uvedl člen představenstva značky VW zodpovědný za prodej a marketing Jürgen Stackmann. “Náš vozový park určený ke sdílení se bude skládat výhradně z elektromobilů,” upozornil. Volkswagen se nyní snaží oprostit od emisního skandálu, který vypukl v září 2015. Nový generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess v dubnu prohlásil, že koncern musí výrazně zrychlit tempo při rozvoji aktivit v oblasti elektrického pohonu, automatizace řízení, digitalizace a nových služeb.

Společnost Volkswagen, tak plánuje vynaložit miliardy dolarů na rozvoj nových elektrických vozů. Volkswagen sází na celou flotilu modelů s označením I.D., která má na trh vstoupit na přelomu desetiletí.