Novinka u SAMOHÝL MOTOR. Kempování s vozidlem VW Amarok!

Vytvořeno: 25. 02. 2019Kategorie: Volkswagen

Jaké má být správné obytné auto? Pohodlné? Spolehlivé? S obrovským dojezdem? Bylo by fajn, kdyby umělo jezdit v terénu? Maximálně soběstačné? Ať pomyslíte na cokoliv, pak to VW Amarok společně s nástavbou Kerouac nejspíš zvládne!

 

Dobrodružství se spaním v přírodě má své romantické kouzlo. S tímto všestranným automobilem s individuální nástavbou českého výrobce, CAMPER 4×4, ji můžete zažít na vlastní kůži. V jeho výbavě najdete kuchyň, ledničku, sporák, toaletu i sprchový kout. Zkrátka obytné auto tak, jak má být!

 

Petr Kašpar je cestovatel a filmař, který se zúčastnil řady expedic. V rámci expedice Alaknanda (2006) putovala výprava českých vodáků pod jeho vedením po vlastní ose do Indie. Natáčel na Kavkaze společně s nevidomým horolezcem Janem Říhou, kde vystoupili na nejvyšší vrchol Ruska (Evropy) – Elbrus. Tento dobrodruh, společně s jeho ženou Zuzkou, jsou nyní hlavou, ale vlastně i rukami, projektu CAMPER 4×4 a obytné nástavby Kerouac.

 

V loňském roce zkonstruovali první nástavbu, která měla z počátku sloužit jen pro testování konstrukce a technologie výroby korpusů. Nakonec byla tato nástavba dotažena do funkčního camperu a přes půl roku byl Kerouac plně využíván pro pobyty v přírodě.

 

Kerouac je název pro lehký pop-up camper, což znamená, že má zvedací střechu. Za jízdy je střecha sklopená, má nízký profil a malý odpor vzduchu. Při kempování je střecha nahoře a vzniká dostatek vnitřního prostoru.

 

Zvenku i zevnitř této nástavby naleznete vše podstatné pro pohodlné kempování v přírodě. Kerouac disponuje lůžkem o velikosti 2000 x 1720 mm s dostatečným úložným prostorem. Dále kuchyňkou s dřezem, dvouplotýnkovým vařičem a zásuvkami, ve kterých schováte vše potřebné pro vaření, nádrží na pitnou vodu o objemu 50l, odpadní nádrží na 10l, 2kg plynovou lahví a chladícím boxem pro uchování potravin. Topení je nezávislé s 10l nádrží a rozvodem teplého vzduchu.

 

Vnitřní sezení je řešeno dvěma lavicemi. V jedné z nich se skrývá chemické WC, pod druhou s těchto lavic naleznete rozsáhlý úložný prostor, kam můžete dát všechny potřebné nezbytnosti pro vaši dovolenou. Je zde také venkovní sprcha se skládacím sprchovým koutem.

 

K další výbavě patří solární panely s regulátorem nabíjení baterií, LED osvětlení interiéru, přední LED světelná rampa – pracovní světlo a zadní LED světla, automatická nabíječka baterií a venkovní obrysová světla.

 

Interiér i exteriér si můžete prohlédnout na tomto videu.  Pro více informací k vozu VW Amarok včetně obytné nástavby Vám poskytne náš specialista prodeje na obytné nástavby: Michal Možíšek na emailové adrese mozisek@samohylmotor.cz.

 

Prozatím potvrzené akce, kde si můžete osobně prohlédnout tento unikání obytný automobil:

 

8. – 10.3.   Výstava obytných automobilů a karavanů v Praze For Caravan

6.4             Czech Drive Zlín

13. – 14.4. Výstava příroda a myslivost Kroměříž

12. – 15.5. Národní výstava myslivosti v Brně

18.5.          CAMPER SIDE – Zámek Kostelec n. Orlicí

23. – 26.5. Overland na Slovensku – největší československé setkání motocestovatelů

16. – 18.8. Barum Czech Rally Zlín

21. – 25.8. Mezinárodní festival horolezeckých filmů v Teplicích nad Metují

*Seznam akcí budeme průběžně doplňovat