Historie společnosti

Na začátku stál muž s vášní pro auta. V sedmdesátých letech otevřel v tehdejším Gottwaldově Alois Samohýl druhou značkovou prodejnu vozů ŠKODA v republice a už v devadesátých letech ji koupil.  Založil tak společnost SAMOHÝL ŠKODA ZLÍN a.s., a v podstatě od nuly začal budovat zlínské impérium.

Za ta léta si svou pílí a nabídkou perfektních služeb získal jméno a s tím spojený velký počet zákazníků, kteří firmě důvěřují a rádi se vrací. Značka „Samohýl“ se stala pro obyvatele Zlínska i širokého okolí motoristickým pojmem.Na jeho práci i vášeň pro sběratelství veteránů (v rodinné sbírce je přes 300 historických vozů a 150 motorek) navázal i jeho syn Ladislav.

Nyní, již pod vedením Martina Samohýla, zaměstnává rozšířená společnost SAMOHÝL MOTOR a.s. na 120 zaměstnanců a řadí se tak mezi nejvýznamnější firmy s dlouholetou tradicí ve Zlínském a Olomouckém kraji.

Postupně se nabídka společnosti rozšířila ještě o další značky, jako je Volkswagen či Audi a nabízí kromě samotného prodeje také další komplexní služby jako je poskytování spotřebitelských úvěrů či pojištění, prodej příslušenství a náhradních dílů, všechny druhy oprav výše uvedených značek vozů, včetně karosářských a lakýrnických prací, zajištění likvidací pojistných událostí, či poskytnutí náhradních vozidel.

Obchodní provozovny společnosti najdete ve Zlíně, Olomouci a Vsetíně, z nichž všechny prošly rozsáhlými rekonstrukcemi, pyšní se příjemným prostředím a moderním designem

Na úspěších společnosti se mimo management, který vede firmu k neustálému dynamickému rozvoji, podílí také profesionální personál. Zaměstnanci se pravidelně školí přímo u výrobce, což jim napomáhá provádět svou práci v maximální kvalitě.

Společnost se aktivně podílí i na kulturním dění ve Zlínském a Olomouckém kraji, kde je nedílnou součástí eventů jako je například Czech Drive, Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež nebo Garden Food Festival. Společnost se angažuje také v oblasti sportu, kde působí jako sponzor extraligy ledního hokeje ve Zlíně. Dále sponzoruje autokrosový team SAMOHÝL MOTORSPORT v rámci evropského šampionátů a rally team SAMOHÝL ŠKODA TEAM v rámci českého šampionátu.

Společnost je mimo jiné zapojena v projektu ŠKODA Handy, která pomáhá osobám se sníženou pohyblivostí. Náš poradce poskytuje odborné poradenství hendikepovaným řidičům například s úpravou vozidel.

Současnost společnosti

Nyní, skoro o třicet let později, již pod vedením Martina Samohýla, zaměstnává rozšířená společnost SAMOHÝL MOTOR a.s. na 120 zaměstnanců a řadí se tak mezi nejvýznamnější firmy s dlouholetou tradicí ve Zlínském kraji.

Postupně se nabídka společnosti rozšířila ještě o další značky, jako je Volkswagen, Audi či Peugeot, a nabízíme kromě samotného prodeje také další komplexní služby jako je poskytování spotřebitelských úvěrů či pojištění, prodej příslušenství a náhradních dílů, všechny druhy oprav výše uvedených značek vozů, včetně karosářských a lakýrnických prací, zajištění likvidací pojistných událostí, či poskytnutí náhradních vozidel. Obchodní provozovny můžete najít ve Zlíně, Olomouci a Vsetíně, z nichž všechny prošly rozsáhlými rekonstrukcemi a pyšní se příjemným prostředím a moderním designem.

Samohýl Motor a. s. v číslech

2013

ŠKODA VSETÍN – kompletní rekonstrukce, dostavba autosalónu a servisu

2014

VW ZLÍN – rekonstrukce interiéru autosalónu

2015

ŠKODA OLOMOUC – stavba autosalónu ŠKODA

2015

ŠKODA ZLÍN – rekonstrukce interiéru a úprava exteriéru autosalónu

2016

MERCEDES VSETÍN – úprava interiéru

2016

ZLÍN – rekonstrukce lakovny, rekonstrukce přímého příjmu VW

2017

ŠKODA PLUS a DAS WELT AUTO ZLÍN – rekonstrukce autosalónu ročních vozidel

2018

AUDI OLOMOUC – rekonstrukce autosalónu

2020

elektromobilita ZLÍN OLOMOUC VSETÍN – úpravy všech autosalónu

2021

VOLKSWAGEN OLOMOUC – stavba autosalónu VW, servisního zázemí, karosárny a lakovny