AUDI A6 Allroad

Flexibilní, výkonné a nepřehlédnutelné.

Skladové vozy

Audi A6 allroad quattro nabízí mimořádnou kombinaci výhod modelu Avant, jako jsou vysoký komfort a variabilita, a typických vlastností allroadových vozidel, mezi něž patří permanentní pohon všech kol quattro, emotivní jízdní zážitek a výrazný offroadový vzhled. Mezi jeho přednosti patří také široká škála digitalizovaných technologií.
O úspěšnosti konceptu Audi A6 allroad quattro svědčí i fakt, že byl tento model poprvé představen v roce 1999, takže prostřednictvím své čtvrté generace pro rok 2019 slaví již 20. narozeniny.

Intenzivní jízdní zážitek

Interiér
Exteriér

Díky velkorysým rozměrům Audi A6 allroad quattro si budete na všech sedadlech užívat dostatek prostoru od hlavy až po nohy. Interiér navíc nabízí celou řadu možností přizpůsobení. Jednou z nich je na přání dostupný paket interiéru “allroad” (viz fotografie), jehož součástí jsou například podsvícené kryty prahů s hliníkovou vsadkou a s nápisem allroad u předních dveří. Stejné logo najdete také na koženém čalounění sportovních sedadel. Multifunkční kůží potažený sportovní volant je opatřen pádly řazení a kontrastními švy v ocelově šedém odstínu. Pedály a opěrka nohy jsou v rámci paketu “allroad” pro interiér vyrobeny z nerezové oceli. Abyste si mohli na cestách v kabině užívat co nejpříjemnější atmosféru, na přání jsou k dispozici také paket ambientního osvětlení interiéru a kontur a balíček pro zlepšení kvality ovzduší v interiéru.

Všechny důležité informační technologie palubního systému se snadno ovládají a najdete je v přehledných nabídkách. Na přání dostupná přístrojová deska Audi virtual cockpit plus nabízí 12,3″ HD digitální displej s vysokým rozlišením, na kterém najdete všechna potřebná data včetně rychlosti a otáček motoru. Mimo to si můžete vybrat preferovaný režim zobrazení: Classic, Dynamic nebo Sport. S na přání dostupným infotainment systémem MMI Navigation plus s dotykovým ovládáním MMI získáte navíc přístup k online službám Audi connect¹. Ovládání probíhá prostřednictvím dvou barevných displejů středové konzoly nebo pomocí hlasového ovládání.

O schopnosti Audi A6 allroad quattro poradit si s jízdou v terénu svědčí již jeho výrazné detaily exteriéru. Při pohledu zpředu zaujme především jednodílná maska chladiče Singleframe: ta se od základního modelu liší především výraznými vertikálními žebry. Dalším rozlišujícím prvkem je design předních přívodů sání vzduchu. Při pohledu zboku okamžitě upoutají zvýrazněné ochranné lemy blatníků, prahová lišta s dekorativním nápisem quattro i nápadné střešní ližiny. Součástí standardní výbavy Audi A6 allroad quattro jsou 18″ kola. Nicméně na přání jsou k dispozici také 21″ kola z nabídky Audi Sport. Design vozu uzavírá zadní difuzor ve specifickém allroad provedení společně s ochranou proti podjetí. Spodní část předního i zadního nárazníku, lemy podběhů kol i vnější prahové části karoserie jsou standardně lakovány v kontrastním matně šedém odstínu Scandium. Na přání je možné zvolit pro lakování těchto dílů metalický odstín nebo barvu karoserie.

S výrazným vzhledem Audi A6 allroad quattro perfektně ladí i design světlometů, které jsou ve standardu vybaveny LED technologií. Na přání jsou k dispozici také Audi HD Matrix LED světlomety s dynamickým osvětlením vozovky a dynamickými směrovými světly, které svou vysokou funkčností přispívají ke zvýšení bezpečnosti a současně slouží jako jasný světelný podpis.

V závislosti na konkrétní konfiguraci je Audi A6 allroad quattro vybaveno radarovým systémem, kamerami sledujícími okolí vozu a ultrazvukovými senzory. Získaná data jsou předávána centrální řídící jednotce asistenčních systémů2, ze které si informace berou jednotlivé asistenční systémy. Vybírat můžete z celé řady jednotlivých funkcí nebo předem sestavených asistenčních balíčků určených pro různá dopravní prostředí. Například asistenční paket Tour pro cestování na delší vzdálenosti zahrnuje adaptivního jízdního asistenta, který přispěje ke zvýšení Vašeho komfortu a bezpečí tím, že Vám bude pomáhat s akcelerací, brzděním a udržováním si odstupu od vozidla vpředu. Součástí standardní výbavy je asistent pro sjezd strmých svahů, který omezuje rychlost jízdy na Vámi preferovanou hodnotu v rozmezí 2 až 30 km/h, a v případě potřeby dokáže individuálně a selektivně přibrzďovat všechna čtyři kola.

Pokud jde o jízdní dynamiku a komfort, Audi A6 allroad quattro je skutečně všestranně nadaným vozem. Standardně dodávaný pohon všech kol quattro zajišťuje lepší trakci, vysokou úroveň bezpečnosti i příjemně hbité reakce vozu. Součástí systému je integrovaná technologie ultra, jejímž úkolem je neustále monitorovat jízdní podmínky a v závislosti na situaci rozdělovat hnací moment mezi přední a zadní nápravu. Mimo to je vůz standardně vybaven vzduchovým odpružením s adaptivními tlumiči, které automaticky reguluje světlou výšku vozu. Podvozek tohoto modelu může být až o 45 mm výše než u modelu Audi A6 Avant. Audi A6 allroad quattro je již ve standardu vybaveno také systémem dynamické změny jízdního režimu Audi drive select, který Vám umožní aktivně ovlivňovat jízdní vlasntosti vozu: k dispozici je sedm režimů včetně režimů “allroad” a “offroad” pro jízdu po nezpevněných cestách. Další výhodou je možnost výběru ze tří výkonově odstupňovaných variant motoru 3.0 TDI (spotřeba paliva při kombinovaném provozu*: 5,8-6,6 l/100; emise CO₂ při kombinovaném provozu*: 152-172 g/km): 170 kW (231 koní), 210 kW (286 koní) nebo 257 kW (349 koní). Nejvyšší varianta motoru dokáže Audi A6 allroad quattro zrychlit z 0 na 100 km/h během 5,2 sekund.