AUDI A5

Když se forma změní ve fascinaci.

Skladové vozy

Dokonalé spojení sportovního charakteru a elegantních křivek. Nové Audi A5 Coupé nastavuje laťku do nové výšky. Jeho vyrýsované křivky prošly modernizací a získaly na ještě větší ostrosti. Čelní světlomety, které se mohou pochlubit novým designem, lze na přání vybavit světly Audi Matrix LED, která jsou sama o sobě ztělesněním dynamiky. Toto sportovní kupé je uměleckým kouskem také z technického hlediska: kromě nové karoserie zaujme Audi A5 také zcela novým podvozkem, vysoce výkonnými hnacími agregáty, inovativním infotainment systémem a celou řadou asistenčních systémů na podporu řidiče.

Nové Audi A5 Coupé nabízí dostatek prostoru pro Vaše vlastní nápady. Na osobitosti mu můžete dodat například s pomocí linií výbavy Design a Sport. Linie výbavy Design, jejímž smyslem je podtrhnout elegantní rysy Audi A5, zahrnuje masku chladiče Singleframe v titanově černém provedení s chromovanými žebry a celou řadu různých detailů v interiéru. V rámci nabídky Audi design selection si můžete prostřednictvím široké škály materiálů a barevných provedení navrhnout interiér přesně dle svého vkusu. Smyslem linie výbavy Sport je podtrhnout dynamický charakter Audi A5, který umocňují například chromované koncovky výfuku, difuzor v barvě karoserie nebo na přání dostupný sportovní paket S line.

Mimořádně atraktivní, sportovní a nepřehlédnutelné

Interiér
Exteriér

Na přání dostupná přístrojová deska Audi virtual cockpit je stejně praktická jako inovativní. Navigační pokyny, informace z telefonu, přehrávaná hudba, služby Audi connect a hlášení asistenčních systémů – to vše se ostře a přehledně zobrazuje na 12,3″ LCD displeji přímo v zorném poli řidiče. Pokud je vůz navíc vybaven na přání dostupným navigačním systémem Audi MMI Plus s ovládáním MMI touch, možnosti palubního systému se rozšíří o další atraktivní funkce. Na přání je dostupné také rozhraní Audi smartphone interface, které do vozu přenáší důvěrně známé prostředí chytrých zařízení Google a Apple, kterému odpovídá i logika ovládání MMI. Součástí tohoto systému je i inteligentní textové vyhledávání. Nový systém mnohem přirozenějšího hlasového ovládání umí zpracovat také požadavky vyslovené běžnou řečí, např. “Chci zavolat Petrovi”. Pokud si chcete dopřát opravdu působivý poslechový zážitek, je zde pro Vás soustava reproduktorů Bang & Olufsen s technologií 3D zvuku.

Audi A5 Coupé představuje novou definici proporcí klasického kupé. Ačkoliv si tento model ponechal některé z designových prvků svých předchůdců, například trojrozměrná ramenní linie ve tvaru vlny zde získala na ještě větší výraznosti. Přídi čistě ve stylu klasického kupé dominuje maska chladiče Singleframe, která je nyní mnohem nižší a širší než tomu bylo u předchozí generace. Sportovní charakter nového Audi A5 Coupé podtrhují vyvážené proporce s dlouhou kapotou, prodlouženým rozvorem náprav a krátkými převisy.

Jedinečný vzhled exteriéru Audi A5 Coupé podtrhnou na přání dostupné světlomety Audi Matrix LED, které již na první pohled zaujmou svým výrazným designem. Světlomety Audi Matrix LED však nejsou jen o vzhledu, ale především zvyšují bezpečnost tím, že se jednotlivé LED diody v závislosti na konkrétní situaci automaticky buď zcela vypnou, nebo adekvátně ztlumí. Aby nedocházelo k oslňování ostatních řidičů, je světelný paprsek v prostoru protijedoucích vozidel nebo vozidel jedoucích ve stejném jízdním pruhu vpředu odstíněn, zatímco zbylý prostor je stále plně osvětlen.

Výkon a efektivita na Vás tradičně udělají dojem: poprvé je k dispozici také nový pohon všech kol quattro rozšířený o technologii ultra. Ten lze zpočátku kombinovat se čtyřválcovými motory TFSI a TDI a s mechanickou převodovkou. Ačkoliv je tento systém optimalizován pro hospodárnou jízdu, nabízí trakci a jízdní dynamiku na úrovni běžných systémů s permanentním pohonem všech kol. Díky vynikající souhře dvou spojek představuje pohon quattro s technologií ultra důmyslně zkonstruovaný pohon, který nabízí všechny výhody pohonu předních kol a v případě potřeby se dokáže proměnit na pohon všech kol. Připojení zadní nápravy proběhne sepnutím vícelamelové spojky u převodovky, čímž se zvýší otáčky kardanového hřídele a napojených ozubených kol v zadním diferenciálu. Po srovnání všech otáček se sepne zubová spojka zadního diferenciálu a pohon všech kol je připraven k akci. Inteligentní přepínání z pohonu předních kol na pohon všech kol funguje prediktivně na základě informací získaných z přidružených senzorů a z průběžného vyhodnocování jízdní dynamiky, stavu vozovky a chování řidiče, které bude probíhat přibližně v půlvteřinových intervalech. K přepnutí do režimu pohonu všech kol potřebuje vůz jen několik málo zlomků vteřiny. Na přání je k dispozici také podvozek s adaptivními tlumiči. Nastavení těchto elektronicky řízených tlumičů lze upravit v rámci systému řízení jízdní dynamiky Audi drive select. Díky tomu si může řidič v několika krocích snadno upravit základní jízdní charakteristiky vozu.

Ojeté vozy

Aktuálně nejsou v této kategorii dostupné žádné vozy. Zkuste to prosím později.

Audi Olomouc

tř. Kosmonautů 846/2

772 00 Olomouc

Po - Pá:

7:00 - 17:00

So - Ne:

zavřeno