Nové Audi Q5

Vytvořeno: 27. 11. 2020Kategorie: Audi

Získáte v něm mnohem více než jen SUV.

Nové Audi Q5 Vás nadchne spojením sportovnosti modelů Audi Avant s vysokou mírou praktičnosti, která Vám usnadní každodenní cestování. Jeho nový, sportovně laděný designový jazyk bude na první pohled fascinovat nejen Vás, zatímco za volantem Vás bude inspirovat jeho dynamika umocněná pohonem všech kol quattro.

Design, ze kterého příjemně mrazí

Designový jazyk nového Audi Q5 hluboce zapůsobí svými sportovními detaily i sebevědomým charakterem. O odůvodněném sebevědomí jasně vypovídá plastická příď s vysokými bočními otvory přívodů vzduchu, které svírají plochou a širokou osmiúhelníkovou masku chladiče s mřížkou, která opticky vytváří vertikální žebra. Dynamický vzhled vozu je završen lichoběžníkovými koncovkami výfuku, difuzorem lemovaným dekorativní lištou a chromovým pásem protínajícím pod koncovými světly záď po celé její šíři.

Nová světelná animace

Rozdělení koncových OLED světel na malé, individuálně ovladatelné segmenty s trojrozměrným uspořádáním umožňuje vytvářet nové působivé světelné animace. Při zakoupení vozu je možné vybrat si ze tří různých světelných podpisů, díky čemuž získá vůz na ještě větší osobitosti. Světelný podpis koncových světel se mimo to mění v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Další výhodou OLED digitálních koncových světel je funkce upozorňující na přiblížení: pokud vůz stojí a zezadu se k němu na vzdálenost kratší dvou metrů přiblíží jiné vozidlo nebo jiný účastník silničního provozu, automaticky se aktivují všechny segmenty OLED světel, díky čemuž se zvětší světelná plocha a vůz na sebe ještě více upoutá pozornost.

 

 

 

 

Vzrušující jízdní dynamika

Nové Audi Q5 Vás bude inspirovat spontánní a dynamickou akcelerací i hbitými reakcemi. Tyto vlastnosti jsou umocněny standardně dodávaným plně variabilním pohonem quattro, v rámci něhož dochází k rozdělování točivého momentu podle potřeby na jednotlivá kola. Systém je opatřen funkcí mechanického zámku, která okamžitým rozdělováním hnacího momentu mezi přední a zadní nápravu přispívá k velmi dobré jízdní dynamice. Výsledkem je vynikající trakce a stabilní jízda ve stopě. Výška podvozku a tlumení vozu jsou regulovány elektronicky řízeným vzduchovým odpružením s plynule se přizpůsobujícím tlumicím systémem. Mimo to je zde systém Audi drive select, který nabízí možnost upravit jízdní charakteristiku vozu výběrem z několika různých režimů.

 

Více o novém Audi Q5, jako jsou technická data, rozměry, výbavy, ceník, katalogy a jiné si můžete pročíst zde.
Nebo jednoduše kontaktujte prodejce na naší pobočce v Olomouci.