Audi Q8 kompletně odhaleno

Vytvořeno: 13. 06. 2018Kategorie: Audi

Audi má na letošní rok naplánované nemalé množství novinek. Jednou z těch (doslova) největších je aktuálně představený crossover Q8. Expresivní design s novou maskou chladiče Singleframe a charakteristickými znaky prvního modelu Audi quattro. To je nová Audi Q8.

 

Audi Q8 kombinuje eleganci čtyřdvéřového luxusního kupé a praktickou mnohostrannost velkého SUV. Velmi dynamicky působí koncové svítilny opět propojené do jednoho celku. Tenhle styl si postupně převezmou další modely řady Q v čele s novou Q3, která bude také představena ještě letos. Díky své luxusní výbavě, rozsáhlému síťovému propojení a robustní konstrukci i pro jízdu mimo zpevněné cesty je suverénním partnerem pro podnikání i volný čas. Audi Q8 bude uvedeno na evropský trh ve třetím čtvrtletí 2018.

 

Podívejme se na číselné údaje: Na délku měří Audi Q8 4986 mm a na šířku 1995 mm. Jinak řečeno, oproti Q7 (ta měří na délku 5052 mm, respektive 1968 na šířku) je nepatrně kratší, ale zároveň širší. V základním uspořádání nabídne zavazadelník objem 605 litrů, po sklopení zadních opěradel dostanete 1755 litrů.

 

Audi slibuje také doslova armádu asistenčních systémů. Q8 dostane laserový skener, radarové senzory, kamery a 12 ultrazvukových senzorů. Vůz je tak připraven na částečně autonomní jízdu, podobně jako A8. Celkově je k dispozici 39 systémů, které vás budou při řízení různými způsoby podporovat.

 

Nabídka motorizací pro začátek obsahuje šestiválcové vznětové jednotky 45 TDI (170 kW/231 k) a 50 TDI (210 kW/286 k). Zájemci o benzinový motor dostanou k dispozici také šestiválec 55 TFSI (250 kW/340 k). Ve všech případech jde o takzvané mild-hybridy s malým elektromotorem, který funguje jako startér a generátor. Samozřejmostí je pohon všech kol (pracuje s poměrem 40/60 ve prospěch zadní nápravy), tři typy odpružení (adaptivní tlumiče a sportovní nebo komfortní vzduchový podvozek) nebo řízení zadních kol (natáčí se až v úhlu 5°).

 

Nové Audi Q8 je očekávanou novinkou tohoto roku a my se těšíme na jeho představení v již nově zrekonstruovaném autosalonu Audi SAMOHÝL MOTOR v Olomouci.

 

Váš tým SAMOHÝL MOTOR.